Založ si blog

Obeta

 

 

To spoznáš
Až keď strádaš
Čo cenné máš
To ochotne dáš
Tebe Bože , Otče náš.

 

Láska koná najmocnejšie skutky.

 

Láska vyháňa strach.

 

Obeta nikdy nestráda.

 

Kto miluje , ten aj obetuje.

 

Obeta výchováva k láske a k úcte.

 

Obeta ego pokorí.

 

Kto nerád obetuje , príde o všetko.

 

 

 

 

Či tak či onak ,akokoľvek znie slovo obeta, ba priam pre niekoho až hrozivo.Ale je súčasťou nášho života. Môžeš sa brániť ,ale?
Čo sme ochotný obetovať ? Dávame to čo si ceníme  najviac, tomu koho najviac milujeme ?Dávame to čo sa nám zdá ako zmysel života? Alebo je to iba NAŠE. Nemám na mysli iba hmotné veci . Môže to byť aj pitie kávy , niečo čo máme radi a dokážeme sa toho vzdať pre druhého.A takto sa správa láska . Nik nechce aby si sa bál a robil to z donútenia ,ale ako dôkaz lásky .
Ako miluješ Boha? Už si mu niečo dal obetoval?Ak nič môžeš to urobiť dnes . Obetuj päť minút zo svojho života , iba päť minút . Obetuj svoj zisk na nekalom obchode. Hocičo čo cítiš , a uvidíš akú moc má obeta a čo je láska.

 

Buď Bohu chvála naveky vekov.

 

 

 

S prianím pekného dňa Nomix.

Veriť jedine Bohu

25.05.2023

Dobre od zlého Slovo nemého Požehnania Božieho To čomu veríme , to živíme. Odpustenie, milosť , láska sú milé Bohu,Duši aj Duchu. Je tvoje srdce chrám , alebo krám? Poverčivé kresťanstvo vzniklo dávno miešaním Božieho slova s poverami. Ale treba sa rozhodnúť veriť Bohu alebo poverám . Choď a nech sa ti stane tak ako si uveril Mt 8:13 [...]

Čas nám daný

16.11.2022

Čas Ktorý , Minie sa raz Máme daný nám napospas Od Pána pre lásku , ktorá je v nás Boha prosím , Zachráň nás a spás Našim hodnotám , obetujeme náš čas. Často krát čas , predávame . Je čas kvitnutia a je čas rastu Je čas zberať úrodu a je čas odpočinku Je čas…. Bože , Ty si Pánom času , Ja Teba prosím daruj [...]

Božia milosť

28.10.2022

Milosťi lásky plná Moc Kráľa silná Krista Nášho Pána Amen Uverili sme v Teba Pane . Tvoju milosť sme si ničím nezaslúžili A predsa sa nám vierou dostala , z Tvojej lásky , pretože si miloval prv. PreVeľké ďakujem. Za mňa a za svoju rodinu . (19400 krížikov na obraze ) Napísané na slávu Božiu roku Pána 2022 Buď Bohu chvála naveky vekov Amen. Pekný [...]

NEPOUZ, Rím Taliansko - Shutterstock.jpg

'Len cez moju mŕtvolu'. Taliani nemienia vrátiť Nemecku sochu diskobola, ktorú kúpil Hitler

03.12.2023 07:30

Taliansko odmieta možnosť, že by múzeu v Mníchove prenechala rímsku sochu diskobola, ktorú v roku 1938 kúpil nacistický diktátor Adolf Hitler. Informovala o tom agentúra AP.

Ukrajina, dron

VIDEO: Dron verzus dron: ukrajinský 'zrámoval' ruský

03.12.2023 07:00

Ukrajinské ministerstvo obrany zverejnilo unikátne zábery boja v oblakoch.

Petro Porošenko

Porošenkovi zakázali vycestovať z Ukrajiny. Báli sa, že sa stretne s Orbánom

03.12.2023 06:42

Ukrajinská tajná služba SBU uviedla, že bývalý prezident Petro Porošenko dostal zákaz vycestovať do zahraničia, pretože sa chystal stretnúť s Viktorom Orbánom.

Tank

Macron: Cieľ Izraela zničiť Hamas môže viesť k desaťročnej vojne

03.12.2023 06:24

Emmanuel Macron varoval, že izraelský cieľ zlikvidovať palestínsku militantnú organizáciu Hamas sa môže skončiť desaťročnou vojnou.