Založ si blog

Obeta

 

 

To spoznáš
Až keď strádaš
Čo cenné máš
To ochotne dáš
Tebe Bože , Otče náš.

 

Láska koná najmocnejšie skutky.

 

Láska vyháňa strach.

 

Obeta nikdy nestráda.

 

Kto miluje , ten aj obetuje.

 

Obeta výchováva k láske a k úcte.

 

Obeta ego pokorí.

 

Kto nerád obetuje , príde o všetko.

 

 

 

 

Či tak či onak ,akokoľvek znie slovo obeta, ba priam pre niekoho až hrozivo.Ale je súčasťou nášho života. Môžeš sa brániť ,ale?
Čo sme ochotný obetovať ? Dávame to čo si ceníme  najviac, tomu koho najviac milujeme ?Dávame to čo sa nám zdá ako zmysel života? Alebo je to iba NAŠE. Nemám na mysli iba hmotné veci . Môže to byť aj pitie kávy , niečo čo máme radi a dokážeme sa toho vzdať pre druhého.A takto sa správa láska . Nik nechce aby si sa bál a robil to z donútenia ,ale ako dôkaz lásky .
Ako miluješ Boha? Už si mu niečo dal obetoval?Ak nič môžeš to urobiť dnes . Obetuj päť minút zo svojho života , iba päť minút . Obetuj svoj zisk na nekalom obchode. Hocičo čo cítiš , a uvidíš akú moc má obeta a čo je láska.

 

Buď Bohu chvála naveky vekov.

 

 

 

S prianím pekného dňa Nomix.

Veriť jedine Bohu

25.05.2023

Dobre od zlého Slovo nemého Požehnania Božieho To čomu veríme , to živíme. Odpustenie, milosť , láska sú milé Bohu,Duši aj Duchu. Je tvoje srdce chrám , alebo krám? Poverčivé kresťanstvo vzniklo dávno miešaním Božieho slova s poverami. Ale treba sa rozhodnúť veriť Bohu alebo poverám . Choď a nech sa ti stane tak ako si uveril Mt 8:13 [...]

Čas nám daný

16.11.2022

Čas Ktorý , Minie sa raz Máme daný nám napospas Od Pána pre lásku , ktorá je v nás Boha prosím , Zachráň nás a spás Našim hodnotám , obetujeme náš čas. Často krát čas , predávame . Je čas kvitnutia a je čas rastu Je čas zberať úrodu a je čas odpočinku Je čas…. Bože , Ty si Pánom času , Ja Teba prosím daruj [...]

Božia milosť

28.10.2022

Milosťi lásky plná Moc Kráľa silná Krista Nášho Pána Amen Uverili sme v Teba Pane . Tvoju milosť sme si ničím nezaslúžili A predsa sa nám vierou dostala , z Tvojej lásky , pretože si miloval prv. PreVeľké ďakujem. Za mňa a za svoju rodinu . (19400 krížikov na obraze ) Napísané na slávu Božiu roku Pána 2022 Buď Bohu chvála naveky vekov Amen. Pekný [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.