Založ si blog

Boží hlas, Viera lieči

Boží hlas

 

Boží hlas
Je v nás
Znova a zas
Nádherný jas
Toľko krás
Strmý zráz
Ako už neraz
Po chrbte mráz

 

 

Viera lieči

 

Viera ťa vylieči
Bez zbytočných reči
Rozum sa prieči
Pozdrav Nieči
Kto Sme či
Ak si v nebezpečí
Zdravie zabezpečí

 

 

Námet:

Boh túži po tom aby si počul jeho hlas.

Matúš 4, 4: On mu však odpovedal: Je napísané: Človek bude žiť nielen z chleba, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.

Ján 10, 27: Moje ovce počúvajú môj hlas. Ja ich poznám a ony ma nasledujú.

A on jej povedal: „Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila. Choď v pokoji!“

Nielen Ježiš uzdravuje vierou ,ale aj apoštol Peter , Ján a Pavol

Skutky 3:1-10.
Peter a Ján vystupovali o deviatej hodine na modlitbu do chrámu. Práve prinášali istého muža od narodenia chromého; denne ho kládli k chrámovej bráne, ktorá sa volá Krásna, aby si pýtal almužnu od tých, čo vchádzali do chrámu. Keď videl vstupovať Petra a Jána do chrámu, prosil si od nich almužnu. Peter spolu s Jánom upreli na neho zrak a povedali: Pozri na nás!
Muž sa na nich zahľadel v očakávaní, že od nich dačo dostane. Peter však povedal: Striebro ani zlato nemám, ale čo mám, to ti dám. V mene Ježiša Krista Nazaretského vstaň a choď! Chytil ho za pravú ruku a zodvihol. V tej chvíli chromému spevneli nohy a členky, vyskočil, postavil sa a chodil; vošiel s nimi do chrámu, prechádzal sa, skákal a chválil Boha. Všetci ľudia ho videli, ako sa prechádza a chváli Boha. Keď spoznali, že je to ten, čo sedával a žobral pri Krásnej bráne chrámu, naplnil ich úžas a ohromenie z toho, čo sa prihodilo.

Skutky apoštolov Sk 3,1-10
V Lystre sedával istý človek s chorými nohami. Bol od narodenia chromy a nikdy nechodil. Počúval Pavla, keď hovoril , a on sa naňho zahľadel.A keď videl, že má vieru a môže byť uzdravený, povedal veľkým hlasom :,,Postav sa rovno na nohy!“ On vyskočil a chodil.

Čas nám daný

16.11.2022

Čas Ktorý , Minie sa raz Máme daný nám napospas Od Pána pre lásku , ktorá je v nás Boha prosím , Zachráň nás a spás Našim hodnotám , obetujeme náš čas. Často krát čas , predávame . Je čas kvitnutia a je čas rastu Je čas zberať úrodu a je čas odpočinku Je čas…. Bože , Ty si Pánom času , Ja Teba prosím daruj [...]

Božia milosť

28.10.2022

Milosťi lásky plná Moc Kráľa silná Krista Nášho Pána Amen Uverili sme v Teba Pane . Tvoju milosť sme si ničím nezaslúžili A predsa sa nám vierou dostala , z Tvojej lásky , pretože si miloval prv. PreVeľké ďakujem. Za mňa a za svoju rodinu . (19400 krížikov na obraze ) Napísané na slávu Božiu roku Pána 2022 Buď Bohu chvála naveky vekov Amen. Pekný [...]

Dúfam

16.10.2022

Na Teba spolieham Teba očakávam Bože k Tebe volám Dúfam veď Tvoj je chrám Veď ,keď dúfam v Teba , rozjasní sa moja tvár. Čo môže človek , spraviť , veď slabý je vo viere , slabý v skutkoch a slabý voči hriechu. A predsa môže dúfať – mať nádej, vieru, veriť, nádejať sa , že sa to skončí dobre. Nech akokoľvek to znie je to tak [...]

Ukrajina, Rusko, vojna,

ONLINE: Rusi chcú od Iránu ďalšie drony a rakety, tvrdia diplomati

08.12.2022 06:10, aktualizované: 07:15

Zvyšujú sa obavy z toho, že sa Rusko bude snažiť získať v Iráne popri bezpilotných prostriedkoch aj ďalšie zbrane, tvrdí americký diplomat.

očkovanie, chrípka, dieťa, očkovanie proti chrípke, vakcína

Hlavná pediatrička: Sťažnosti na lekárov, ktorí neošetrili deti v tejto ťažkej chrípkovej sezóne ma zaboleli

08.12.2022 06:05

Lieky na chrípku v lekárňach nechýbajú iba pre jej obrovské šírenie. Na nosenie respirátorov lekárka Prokopová už priamo nevyzýva. Potrebujeme sa premoriť.

bg

O páde vlády rozhodne sedem poslancov. V hre sú štyri scenáre

08.12.2022 06:00

V hre sú aktuálne štyri scenáre, ako môže dopadnúť test menšinového kabinetu premiéra Eduarda Hegera. Rozhodujúce slovo bude zrejme mať sedem poslancov.

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.