Založ si blog

Boží hlas, Viera lieči

Boží hlas

 

Boží hlas
Je v nás
Znova a zas
Nádherný jas
Toľko krás
Strmý zráz
Ako už neraz
Po chrbte mráz

 

 

Viera lieči

 

Viera ťa vylieči
Bez zbytočných reči
Rozum sa prieči
Pozdrav Nieči
Kto Sme či
Ak si v nebezpečí
Zdravie zabezpečí

 

 

Námet:

Boh túži po tom aby si počul jeho hlas.

Matúš 4, 4: On mu však odpovedal: Je napísané: Človek bude žiť nielen z chleba, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.

Ján 10, 27: Moje ovce počúvajú môj hlas. Ja ich poznám a ony ma nasledujú.

A on jej povedal: „Dcéra, tvoja viera ťa uzdravila. Choď v pokoji!“

Nielen Ježiš uzdravuje vierou ,ale aj apoštol Peter , Ján a Pavol

Skutky 3:1-10.
Peter a Ján vystupovali o deviatej hodine na modlitbu do chrámu. Práve prinášali istého muža od narodenia chromého; denne ho kládli k chrámovej bráne, ktorá sa volá Krásna, aby si pýtal almužnu od tých, čo vchádzali do chrámu. Keď videl vstupovať Petra a Jána do chrámu, prosil si od nich almužnu. Peter spolu s Jánom upreli na neho zrak a povedali: Pozri na nás!
Muž sa na nich zahľadel v očakávaní, že od nich dačo dostane. Peter však povedal: Striebro ani zlato nemám, ale čo mám, to ti dám. V mene Ježiša Krista Nazaretského vstaň a choď! Chytil ho za pravú ruku a zodvihol. V tej chvíli chromému spevneli nohy a členky, vyskočil, postavil sa a chodil; vošiel s nimi do chrámu, prechádzal sa, skákal a chválil Boha. Všetci ľudia ho videli, ako sa prechádza a chváli Boha. Keď spoznali, že je to ten, čo sedával a žobral pri Krásnej bráne chrámu, naplnil ich úžas a ohromenie z toho, čo sa prihodilo.

Skutky apoštolov Sk 3,1-10
V Lystre sedával istý človek s chorými nohami. Bol od narodenia chromy a nikdy nechodil. Počúval Pavla, keď hovoril , a on sa naňho zahľadel.A keď videl, že má vieru a môže byť uzdravený, povedal veľkým hlasom :,,Postav sa rovno na nohy!“ On vyskočil a chodil.

Vďačný som

28.07.2019

Keď som na kolenách cestu neviem nájsť Keď žijem v obavách Ty vyvedieš ma Máš pre mňa plán Na rukách nesieš ma S tebou sily mám viem ,že nie som sám Ústa sú Plné chvál Všetko si mi dal Ja vďačný som Si môj Kráľ ————————- V tebe je viera Ktorá lieči V tebe je láska Ktorá teší V tebe [...]

Úlomky , Dedičstvo

07.07.2019

Úlomky Minulosť je história, budúcnosť je ilúzia Pravda platí snáď Aké požič také vráť Kto v Krista verí Plné chvály sú jeho pery Uniesť môj kríž Pomôž mi Ježiš Na kríž som pribil Ako Hriešne som žil Prúdi krv v žilách Čo není v ľudských silách Hľadám pravdu a právo. Značka : naliehavo Nič [...]

Netcafe, Obchodník

23.06.2019

Netcafe Káva na nete Online som stále Čo nové vo svete Fotky, videá, tváre Nemé slová, búrlivé city To sa mi páči Zlomky ,Záblesky z Reality Sme Online hráči Vo Virtuálnom priestore Vo svete ilúzií Informačné More Šrámy v poézii Obchodník Obchodník v kravate Možno ho poznáte Túži po zlate V dobrom karáte Samé chvály state [...]

požiar

Na juhu Francúzska evakuovali v dôsledku požiarov približne 2 700 ľudí

05.08.2020 12:08

Požiare vypukli v utorok večer pri meste Martigues.

Pažiť

V Banskej Bystrici zastrelili muža, podozrivého zadržali

05.08.2020 12:01

Páchateľ pri streľbe spôsobil 64-ročnému mužovi z Banskej Bystrice poranenia, ktorým na mieste podľahol. Začali trestné stíhanie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Som pripravený vypovedať v kauze futbalového štadióna

05.08.2020 11:40

Expremiér tvrdí, že jeho svedomie je čisté.

pezinok, specialny sud, majsky

Prípadom Majského za zaoberá Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe

05.08.2020 11:28

Majského zadržala polícia Českej republiky v utorok v pražskej nemocnici.